Susisiekite su mumis

Naujienos

Išrinkti 2014 m. Nacionalinio kokybės vadybos prizo nugalėtojai

2015.03.31

Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacija, kartu su 2013 metų Nacionalinio kokybės vadybos prizo nugalėtoja UAB „Kvalitetas“, atliko Nacionalinio kokybės vadybos prizo konkurso dalyvių veiklos vertinimą. Trys ekspertų grupės išanalizavo ir įvertino konkurso dalyvių veiklą pagal įmonių pateiktus užpildytus veiklos vidinio vertinimo klausimynus bei susitikimais su darbuotojais kiekvienos įmonės patalpose. 2014 m. laimėtojais, mažų juridinių asmenų kategorijoje tapo UAB „Audifina“ surinkusi 606 balus, vidutinių juridinių asmenų kategorijoje - UAB „Ansell Protective solutions“ surinkusi 658 balus, didelių juridinių asmenų kategorijoje - AB „Vakarų laivų gamykla“ surinkusi 593 balus. Iš viso konkurse dėl 2014 metų apdovanojimo dalyvavo 4 įmonės, mažų juridinių asmenų kategorijoje buvo tik viena įmonė, vidutinių juridinių asmenų kategorijoje – dvi įmonės ir didelių juridinių asmenų kategorijoje dalyvavo viena įmonė.

UAB „Audifina” – inovatyvi ir perspektyvi įmonė, nuo 2002 m. teikianti profesines paslaugas - audito, apskaitos tvarkymo, mokesčių skaičiavimo ir kitas su verslo valdymu susijusias konsultacines paslaugas. Nuo 2005 m. bendrovė yra pasaulinės nepriklausomų audito, apskaitos ir teisinių paslaugų įmonių asociacijos MSI Global Alliance narė.

UAB „Ansell Protective Solutions” yra viena iš pirmaujančių pasaulyje apsauginių drabužių ir susijusių produktų gamintojų.

AB „Vakarų laivų gamykla“ buvo įkurta 1969 metais, 2001 metais privatizuota Estijos koncerno BLRT Grupp. 2003 m. VLRĮ reorganizuota į Vakarų laivų gamyklos įmonių grupę, vienijančią 18 įvairios specializacijos įmonių. Konkurencinį pranašumą laivų remonto rinkoje užtikrina įmonės geografinė padėtis ir aukštos kokybės paslaugos. AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupė nuolat investuoja į įrengimų atnaujinimą ir pažangiausių technologijų diegimą bei bendradarbiauja su tokiomis garsiomis tarptautinėmis kompanijomis kaip Wartsila, Premator, Fiskerstrand ir MacGregor.

Nacionalinius kokybės prizus savo įmonėms teikia 67 pasaulio šalys, tarp jų – visos Europos Sąjungos šalys. Lietuvoje šis prizas teikiamas nuo 1998-ųjų metų. Nacionalinio kokybės vadybos prizo konkurso dalyvių veiklos vertinimo suformuluoti remiantis Europos verslo tobulumo modeliu, kurį sukūrė Europos Kokybės vadybos fondas (EKVF). Modelį sudaro 9 elementai, kurie yra skirti įvertinti organizacijų verslo tobulumo lygį, pasiektą vadovaujantis visuotine kokybės vadyba. EFQM modelio vertės kodas – turinio pirmenybė prieš formą, t.y. žmonių energijos nukreipimas į vertės kūrimą, o ne į tipinių procesų atkartojimą. Pagal EFQM modelį, vieni iš aspektų, leidžiančių išnaudoti radikalius pokyčius organizacijos naudai, yra lyderystė, strategija ir komanda.

Nacionalinio kokybės vadybos prizo konkurso tikslas – skatinti efektyvų kokybės vadybos metodų įgyvendinimą, didinti lietuviškų gaminių konkurencingumą, sukurti sąlygas geros kokybės vadybos praktikos plėtrai. Nacionalinis kokybės prizas – tai visoje Europoje vertinamas apdovanojimas, kuris liudija, kad jį gavusi įmonė ar organizacija atitinka itin aukštus vadybos reikalavimus. Nacionalinio kokybės vadybos prizo konkurse dalyvavusios ir 2013 m. prizą laimėjusios UAB „Kvalitetas“ verslo plėtros direktorius ir Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijos (LKVIA) prezidentas doc. dr. Dalius Serafinas išskyrė šią pagrindinę Nacionalinio kokybės vadybos prizo stiprybę: modelis yra sukurtas remiantis pasaulyje pripažintu Europos verslo tobulumo modeliu, o tai atveria naujas galimybes ieškant užsienio šalių partnerių, klientų.  Daugybė organizacijų Vakarų Europoje įvertino EFQM modelio privalumus tvariam organizacijų vystymuisi, kuriant pridėtinę vertę sau ir kitoms organizacijoms, partneriams, klientams. 

Nacionalinio kokybės prizo konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija ir Kokybės taryba.

Daugiau informacijos:

http://www.ukmin.lt/web/lt/ukio_ministerija/apdovanojimai/nacionalinis_kokybes_prizas

Naujausia

Laboratorijų akreditacija pagal LST EN ISO/IEC 17025 nuo 2025 m. sausio 1 d.

2023.09.25

Nuo 2025-01-01 laboratorijos, atliekančios taršos šaltinių išmetamų į aplinką teršalų ir teršalų aplinkos elementuose (ore, vandenyje, dirvožemyje) matavimus ir tyrimus ir (ar) imančios ėminius tyrimams atlikti, išskyrus laboratorijas, atliekančias ūkio subjektų aplinkos monitoringo programoje nurodytus matavimus ir tyrimus ir (ar) imančias ėminius šiems tyrimams atlikti, turi turėti leidimus vykdyti šią veiklą arba būti akredituotos kaip atitinkančios standartą LST EN ISO/IEC 17025 konkretiems teršalams tirti, matuoti, imti ėminius laboratoriniams tyrimams atlikti.

Žalieji pirkimai taikant ISO 14001 / EMAS

2023.01.01

Kviečiame įmones kreiptis dėl aplinkosaugos vadybos sistemų diegimo konsultacinių paslaugų.